Lisćina zapósłancow w sakskim krajnym sejmje (7. wólbna doba)

Z Wikipedije, swobodneje encyklopedije
Zur Navigation springen Zur Suche springen

Tuta lisćina skići přehlad wo wšěch zapósłancach 7. sakskeho krajneho sejma, kotryž so we wólbach dnja 1. septembra 2019 woli. Krajny sejm so 1. oktobra 2019 skonstituowa.

Zestajenje[wobdźěłać | žórłowy tekst wobdźěłać]

Frakcija woleni
na započatku
legislaturneje periody
posledni
staw
direktne mandaty wotchady přichady saldo
CDU 45 45 45 41 ± 0
AfD 38[1] 38 38 15 ± 0
Lěwica 14 14 14 1 ± 0
Zwjazk 90/Zeleni 12 12 12 3 Lippold, Meier Liebscher, Kummer ± 0
SPD 10 10 10 0 Köpping, Neukirch Lang, Winkler ± 0
cyłkownje 119 119 119 60 ± 0
  1. Lisćina wobjimaše jenož 38 płaćiwych kandidatow, po ličbach bu 39 mandatow docpěte

Prezidij[wobdźěłać | žórłowy tekst wobdźěłać]

Předsyda krajneho sejma a městopředsydy[wobdźěłać | žórłowy tekst wobdźěłać]

Předsydy frakcijow[wobdźěłać | žórłowy tekst wobdźěłać]

Zapósłancy[wobdźěłać | žórłowy tekst wobdźěłać]


Wobsah A B C Č Ć D E F G H Ch I J K Ł L M N O P Q R S Š T U V W Z Ž


wobraz čłon(ka) krajneho sejma rodź. frakcija wólbny wokrjes direktnych kandidatow prěnje hłosy w % přispomnjenja
žadyn wobraz
Rico Anton 1977 CDU Rudohory 1 36,8
žadyn wobraz
André Barth 1969 AfD
žadyn wobraz
Mario Beger 1966 AfD Mišno 2 40,1
Marco Böhme
Marco Böhme 1990 Lěwica
Georg-Ludwig von Breitenbuch
Georg-Ludwig von Breitenbuch 1971 CDU Lipsk-kraj 1 34,9
Nico Brünler
Nico Brünler 1975 Lěwica
Sarah Buddeberg
Sarah Buddeberg 1982 Lěwica
Alexander Dierks
Alexander Dierks 1987 CDU Kamjenica 2 29,8
žadyn wobraz
Eric Dietrich 1985 CDU Rudohory 2 37,6
Andrea Dombois
Andrea Dombois 1958 CDU Sakska Šwica-Wuchodne Rudne horiny 2 34,0
žadyn wobraz
Jörg Dornau 1970 AfD
žadyn wobraz
Volker Dringenberg 1972 AfD
Martin Dulig
Martin Dulig 1974 SPD
Antje Feiks
Antje Feiks 1979 Lěwica
Iris Firmenich
Iris Firmenich 1961 CDU Srjedźna Sakska 3 37,1
žadyn wobraz
Ingo Flemming 1968 CDU Drježdźany 3 30,3
Sabine Friedel
Sabine Friedel 1974 SPD
Oliver Fritzsche
Oliver Fritzsche 1977 CDU Lipsk-kraj 2 33,0
žadyn wobraz
Torsten Gahler 1973 AfD
Holger Gasse
Holger Gasse 1969 CDU Lipsk 7 26,3
Rico Gebhardt
Rico Gebhardt 1963 Lěwica
Sebastian Gemkow
Sebastian Gemkow 1978 CDU Sewjerna Sakska 2 34,3
žadyn wobraz
Daniel Gerber 1985 ZELENI
Anna Gorskih
Anna Gorskih 1992 Lěwica
Wolfram Günther
Wolfram Günther 1973 ZELENI
žadyn wobraz
Christopher Hahn 1984 AfD
Lucie Hammecke
Lucie Hammecke 1996 ZELENI
Christian Hartmann 2016 Christian Hartmann 1974 CDU Drježdźany 1 28,7
žadyn wobraz
René Hein 1965 AfD
Andreas Heinz
Andreas Heinz 1960 CDU Bohotska 2 38,2
žadyn wobraz
Holger Hentschel 1985 AfD
Jan Hippold
Jan Hippold 1974 CDU Šwikawa 5 39,6
Henning Homann
Henning Homann 1979 SPD
Stephan Hösl
Stephan Hösl 1966 CDU Bohotska 4 38,2
žadyn wobraz
Carsten Hütter 1964 AfD Mišno 1 36,2
žadyn wobraz
Martina Jost 1961 AfD
žadyn wobraz
Wolfram Keil 1971 AfD
žadyn wobraz
Joachim Keiler 1959 AfD
žadyn wobraz
Tobias Keller 1964 AfD
žadyn wobraz
Jörg Kiesewetter 1980 CDU Sewjerna Sakska 1 35,4
žadyn wobraz
Svend-Gunnar Kirmes 1949 CDU Lipsk-kraj 3 29,9
žadyn wobraz
Thomas Kirste 1977 AfD Mišno 3 34,2
Barbara Klepsch - Portrait.jpg Barbara Klepsch 1965 CDU Drježdźany 7 25,3
Hanka Kliese
Hanka Kliese 1980 SPD
Kerstin Köditz
Kerstin Köditz 1967 Lěwica
Michael Kretschmer 1975 CDU Zhorjelc 2 45,8
žadyn wobraz
Daniela Kuge 1975 CDU
žadyn wobraz
Kathleen Kuhfuß 1979 ZELENI
žadyn wobraz
Jörg Kühne 1968 AfD
žadyn wobraz
Roberto Kuhnert 1963 AfD Zhorjelc 1 36,6
žadyn wobraz
Ines Kummer ZELENI nastupnica za Katju Meier
žadyn wobraz
Mario Kumpf 1982 AfD Zhorjelc 3 38,4
žadyn wobraz
Lars Kuppi 1971 AfD Srjedźna Sakska 4 31,7
žadyn wobraz
Simone Lang SPD nastupnica za Petru Köpping
žadyn wobraz
Susan Leithoff 1979 CDU Srjedźna Sakska 1 35,0
žadyn wobraz
Gerhard Liebscher 1955 ZELENI nastupnik za Gerda Lippolda
Valentin Lippmann
Valentin Lippmann 1991 ZELENI
Jan Löffler
Jan Löffler 1981 CDU Šwikawa 2 39,1
Thomas Löser
Thomas Löser 1972 ZELENI Drježdźany 5 24,1
žadyn wobraz
Ulrich Lupart 1951 AfD
Geert Mackenroth
Geert Mackenroth 1950 CDU
Claudia Maicher
Claudia Maicher 1978 ZELENI Lipsk 4 26,9
Holger Mann
Holger Mann 1979 SPD
žadyn wobraz
Jörg Markert 1973 CDU Rudohory 5 34,6
Placeholder staff photo.svg
Norbert Mayer 1957 AfD
Christin Melcher
Christin Melcher 1983 ZELENI Lipsk 5 29,0
Antonia Mertsching
Antonia Mertsching 1985 Lěwica
Stephan Meyer
Stephan Meyer 1981 CDU Zhorjelc 4 43,3
Alojs Mikławšk
Alojs Mikławšk 1958 CDU Budyšin 2 39,8
Martin Modschiedler
Martin Modschiedler 1967 CDU Drježdźany 4 30,7
Juliane Nagel 1978 Lěwica Lipsk 2 27,4
Luise Neuhaus-Wartenberg
Luise Neuhaus-Wartenberg 1980 Lěwica
Kerstin Nicolaus
Kerstin Nicolaus 1961 CDU Šwikawa 1 39,7
žadyn wobraz
Andreas Nowak 1975 CDU Lipsk 3 28,3
žadyn wobraz
Jens Oberhoffner 1971 AfD
Gerald Otto
Gerald Otto 1964 CDU Šwikawa 3 32,1
Albrecht Pallas
Albrecht Pallas 1980 SPD
Dirk Panter 1974 SPD
Peter Patt
Peter Patt 1963 CDU Kamjenica 1 33,6
žadyn wobraz
Romy Penz 1970 AfD
žadyn wobraz
Frank Peschel 1974 AfD Budyšin 1 38,2
žadyn wobraz
Gudrun Petzold 1952 AfD Sewjerna Sakska 3 33,3
Christian Piwarz
Christian Piwarz 1975 CDU Drježdźany 2 32,4
Ronald Pohle
Ronald Pohle 1960 CDU Lipsk 1 31,1
žadyn wobraz
Thomas Prantl 1974 AfD
Frank Richter
Frank Richter 1960 SPD bjezstronski čłon SPD-frakcije
žadyn wobraz
Kay Ritter 1971 CDU Lipsk-kraj 4 32,2
Lars Rohwer
Lars Rohwer 1972 CDU Drježdźany 6 31,0
Matthias Rößler
Matthias Rößler 1955 CDU Mišno 4 29,4
Wolf-Dietrich Rost
Wolf-Dietrich Rost 1952 CDU Lipsk 6 27,1
Ines Saborowski-Richter
Ines Saborowski 1967 CDU Kamjenica 3 31,8
Susanne Schaper 1978 Lěwica
žadyn wobraz
Frank Schaufel 1957 AfD Bohotska 1 30,0
žadyn wobraz
Christiane Schenderlein 1981 CDU
Marko Šiman
Marko Šiman 1955 CDU Budyšin 5 38,0
Thomas Schmidt
Thomas Schmidt 1961 CDU Srjedźna Sakska 5 36,9
žadyn wobraz
Timo Schreyer 1965 AfD Budyšin 3 31,9
Franziska Schubert
Franziska Schubert 1982 ZELENI
Mirko Schultze
Mirko Schultze 1974 Lěwica
žadyn wobraz
Doreen Schwietzer 1972 AfD Budyšin 4 34,7
Franz Sodann
Franz Sodann 1973 Lěwica
Ines Springer
Ines Springer 1956 CDU Šwikawa 4 36,7
Marika Tändler-Walenta
Marika Tändler-Walenta 1981 Lěwica
žadyn wobraz
Ivo Teichmann 1967 AfD Sakska Šwica-Wuchodne Rudne horiny 4 36,7
žadyn wobraz
Thomas Thumm 1977 AfD Rudohory 3 34,4
žadyn wobraz
Roland Ulbrich 1961 AfD
Jörg Urban
Jörg Urban 1964 AfD
Sören Voigt
Sören Voigt 1971 CDU Bohotska 3 43,1
žadyn wobraz
Ronny Wähner 1975 CDU Rudohory 4 35,6
žadyn wobraz
Rolf Weigand 1984 AfD Srjedźna Sakska 2 33,7
žadyn wobraz
André Wendt 1971 AfD
žadyn wobraz
Alexander Wiesner 1989 AfD
žadyn wobraz
Volkmar Winkler SPD nastupnik za Dagmar Neukirch
Sebastian Wippel
Sebastian Wippel 1982 AfD
Patricia Wissel 1975 CDU
2019-01-06 Handover of grant notification at the 2018-19 Bobsleigh World Cup Altenberg by Sandro Halank–037.jpg
Roland Wöller 1970 CDU Sakska Šwica-Wuchodne Rudne horiny 1 38,8
žadyn wobraz
Hans-Jürgen Zickler 1954 AfD
Volkmar Zschocke 1969 ZELENI
žadyn wobraz
Jan-Oliver Zwerg 1965 AfD Sakska Šwica-Wuchodne Rudne horiny 3 35,0

Něhdyši zapósłancy[wobdźěłać | žórłowy tekst wobdźěłać]

wobraz čłon(ka) krajneho sejma rodź. frakcija wólbny wokrjes direktnych kandidatow prěnje hłosy w % přispomnjenja
Petra Köpping
Petra Köpping 1958 SPD złoži mandat w januarje 2020; nastupnica je Simone Lang
Gerd Lippold
Gerd Lippold 1961 ZELENI złoži mandat w januarje 2020 dla přewzaća zastojnstwa statneho sekretara; nastupnik je Gerhard Liebscher
2019-09-01 Wahlabend Sachsen by Sandro Halank–092.jpg
Katja Meier 1979 ZELENI złoži mandat w januarje 2020 dla pomjenowanja za ministerku; nastupnica je Ines Kummer
Dagmar Neukirch
Dagmar Neukirch 1972 SPD złoži mandat w januarje 2020 dla přewzaća zastojnstwa statneje sekretarki; nastupnik je Volkmar Winkler

Wotkaz[wobdźěłać | žórłowy tekst wobdźěłać]

Z Wikipedije, swobodneje encyklopedije